«Українська правда» стверджує, що олігарх Рінат Ахметов фінансує Офіс президента Володимира Зеленського та владну фракцію «Слуга Народу» на 2-2,5 мільйона доларів на місяць. Зеленський і Ахметов це заперечують.

У своєму матеріалі «УП» цитує одного «з крупних бізнесменів».

«На Офіс і на фракцію, хоч там у Ріната своїх і немає, заходить десь 2-2,5 мільйона доларів в місяць. Ясно, що він друг», — сказав він не під запис.

У прес-службі Ахметова у відповідь на запит видання назвали цю заяву «абсолютною брехнею», наголосивши, що він «не веде політичну діяльність» з 2012 року.

Офіс Зеленського згодом опублікував велике повідомлення, в якому поскаржився на велику кількість фейків та жагу медіа до популярності через емоційну подачу. Також в ОП заявили, що таким чином в Україні відтворюється російська пропаганда, навіть якщо діячі, які її просувають, і не пов’язані зі спецслужбами РФ.

Офіс президента прямо не згадав інформацію про фінансування Ахметова, однак натяк на неї очевидний.

«Закликаємо також і деяких українських журналістів, які поширюють очевидно фейкову інформацію, посилаючись на «анонімні джерела» або, наприклад, на неназваних «крупних бізнесменів», завжди пам’ятати: будь-яке джерело, якщо це, звісно, реальне джерело, а не просто ваша фантазія, насамперед використовує вас для просування своїх вузьких і нерідко корупційних інтересів», — пише прес-служба Зеленського.

Ахметов і Зе-влада

Найбагатша людина України давно відома своєю здібністю домовлятися і гарно себе почувати за будь-якої влади в Україні. Так, за минулої влади ахметівські компанії добряче заробляли на формулі «Роттердам+».

Після зміни влади Ахметов відгукнувся на заклик Зеленського «допомагати», купивши 300 швидких для сіл.

Згодом у кріслі прем’єра опинився Денис Шмигаль, топ-менеджер компанії ДТЕК олігарха, а Міненерго очолила Ольга Буславець, яку також пов’язують з олігархом. Саме через це вона не є міністром, а лише в.о., бо парламент не призначив її — не готова робити це навіть велика частина владної фракції «Слуга Народу».

З настанням енергетичної кризи в Україні влада ухвалює рішення, які часто вирішують проблеми компаній Ахметова, а збитки несуть державні підприємства.

Поділитись: