Депутата Трухіна виключили з партії «Слуга Народу». А Венедіктова доручила НАБУ відкрити кримінальну справу

Депутата Олександра Трухіна 2 лютого виключили з партії «Слуга Народу». Таке рішення ухвалили після публікації відео патрульних зі скандального ДТП за участю депутата у серпні 2021 року.

Про це повідомила речниця партії Юлія Палійчук.

Рішення про виключення ухвалила голова партії Олена Шуляк. Виключення означатиме припинення повноважень Трухіна як голови Полтавської обласної організації партії.

Політсила також закликає фракцію «Слуги Народу» у Верховній Раді зібрати засідання, розглянути інцидент за участю Трухіна для ухвалення рішення.

Раніше голова фракції Давид Арахамія заявив, що Трухін має самостійно покинути фракцію. Інакше — «рішення буде нами ухвалене, щойно епідеміологічна ситуація дозволить нам зібрати кворум і провести результативне голосування».

Крім того, генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що дала доручення зареєструвати кримінальне провадження. «Йдеться не тільки про участь в ДТП. Абсолютно очевидно, що питань для вивчення набагато більше. Підслідність визначаю за НАБУ», — зазначила генпрокурорка.

У пресслужбі НАБУ нам зазначили, що поки не мають інформації про те, за якою статтею відкрили провадження, бо лише нещодавно побачили допис Венедіктової.

Доповнено. В Офісі генпрокурора сказали УП, що кримінальну справу відкрили за ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу (надання народним депутатом неправомірної вигоди службовій особі правоохоронного органу). Найжорсткіша санкція — позбавлення волі від 2 до 4 років.

Що передувало?

«Українська правда» 1 лютого опублікувала записи з камер поліцейських, які прибули на місце ДТП, у якому фігурує Олександр Трухін.

На записах видно, як депутат переконує поліцію, що не він був за кермом, пропонує «тихенько піти» з місця ДТП та «віддячити» правоохоронцям. Справжність записів підтвердив поліцейський Сергій Петрик, який першим прибув на місце аварії.

За словами поліцейського, депутат пропонував гроші як правоохоронцям, так і учасникам ДТП. Окрім того, Петрик повідомив, що був один свідок, який стверджував, що саме Трухін був за кермом ㅡ його покази мають бути у матеріалах справи.

Хоча ще у вересні виконувач обов'язків директора ДБР Олексій Сухачов розповідав журналістам, що слідство ще не встановило, чи був депутат за кермом.

Що це за аварія?

ДТП за участі Трухіна сталася ще 23 серпня на Бориспільській трасі поблизу Києва. Унаслідок аварії зазнали травм шестеро людей (зокрема двоє дітей), а також голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень.

Інформація про аварію набула розголосу й через спробу приховати факт ДТП в медіа. 30 серпня стало відомо, що приблизно 30 українських медіа видалили повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі Трухіна. Ймовірно, за видалення публікації виданням пропонували грошову компенсацію.

Сам Трухін прокоментував аварію 1 вересня: заявляв, що лікується та сприяє розслідуванню. Пізніше голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк розповіла, що в особистій розмові Трухін також переконував, що не був за кермом.