Антикорупційний комітет схвалив і передав на розгляд Верховної Ради два законопроекти щодо відтермінування обов’язкової подачі електронних декларацій для представників антикорупційних громадських організацій

Антикорупційний комітет схвалив і передав на розгляд Верховної Ради два законопроекти щодо відтермінування обов’язкової подачі електронних декларацій для представників антикорупційних громадських організацій. Ці законопроекти народні депутати розглядатимуть 22 березня.

Відповідне рішення ухвалили члени антикорупційного комітету на засіданні 21 березня, передає кореспондент Громадського.

Перший законопроект про відтермінування е-декларацій для антикорупціонерів запропонував народний депутат від БПП Сергій Лещенко. У документі він пропонує на рік відтермінувати обов’язкове декларування для того, аби Рада змогла змінити закон про е-декларації і виключити звідти норму про обов’язкове декларування антикорупційних організацій.

«Завтра, тобто 22 березня, у депутатів буде фактично останній день, аби виправити цю ситуацію. Інакше, усі представники антикорупційних громадських організацій все ж будуть зобов’язані подавати декларації за минулий рік», — сказав Лещенко у коментарі Громадському.

Другий законопроект подав голова парламентської фракції БПП Артур Герасимов. Він пропонує відтермінувати е-декларування для антикорупційних організацій лише на наступні три місяці. За його словами, цього часу має бути достатньо, аби внести зміни до закону про е-декларації.

Раніше депутат Мустафа Найєм заявляв, що 22 березня парламент може ухвалити законопроект №6271 та ліквідувати обов'язок електронного декларування для антикорупціонерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України — заява G7

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

Правозахисники закликали Раду не голосувати за податкову звітність для ГО

Поділитись: