ENRU

Рада може скасувати обов'язок антикорупціонерів подавати електронні декларації — депутат

Завтра, 22 березня, парламент може проголосувати закон, що скасовує обов'язок представникам антикорупційних організацій подавати електронні декларації.

Відповідний законопроект №6271 можуть проголосувати у Раді, повідомив народний депутат України від БПП Мустафа Найєм.

«Завтра парламент може ухвалити законопроект №6271 та ліквідувати обов'язок електронного декларування для активістів. Будемо воювати», — зазначив він. 

За словами депутата, норма про подачу електронних декларацій представниками антикорупційних громадських організацій є «помстою всьому громадянському суспільству».

«Вони не є чиновниками чи держслужбовцями, не отримують субсидій та дотацій з державного бюджету, не стоять в черзі біля високих кабінетів. Вся їх вина в тому, що вони називають імена тих, хто, користуючись владою та посадами, не лише отримують преференції для свого бізнесу, але й відверто грабують державу, порушуючи закон», — заявив депутат.

Найєм стверджує, що таких норм немає в жодній європейській країні, а декларування майнового стану має стосуватись тих, хто приймає рішення про розподіл державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України — заява G7

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому Порошенко не хоче скасовувати декларування ГО та як зміняться автобусні перевезення

Правозахисники закликали Раду не голосувати за податкову звітність для ГО