Депутати місцевих рад закликають Зеленського ветувати скандальний закон про містобудування

Місцеві ради малих і великих громад з більшості областей України закликали президента Володимира Зеленського застосувати вето до законопроєкту про «містобудівну реформу». Документ критикують за «стимулювання» самовільного будівництва.

Про це йдеться в заяві Асоціації міст України.

Звернення до Зеленського із закликом про вето законопроєкту №5655 підписали 38 місцевих рад із 18 областей України.

Нагадаємо, до ухвалення законопроєкту глави низки міст України закликали парламент доопрацювати його і тільки потім виносити на голосування. Це звернення підписали мери Києва, Львова, Хмельницького, Тернополя, Рівного, Вінниці, Житомира, Дніпра, Івано-Франківська, Миколаєва, Луцька, Черкас та ще низки міст України.

Окрім того, на сайті Офісу президента відповідна петиція про вето на законопроєкт №5655 набрала понад 42 тисячі підписів із 25 тисяч необхідних.

Чому законопроєкт став скандальним?

Законопроєкт про реформування містобудування стурбував громадських активістів, архітекторів та мерів міст. Критики закону вказують, що відтепер замовник будівництва зможе самостійно обрати орган містобудівного контролю. На думку мерів, це нівелює контроль міст над будівництвом і фактично легалізує самовільну забудову.

Також глави міст України зазначали, що будівельникам «буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування».

Критики законопроєкту поскаржилися на тиск із боку його ініціаторів. Так, військовий та член партії «Народовладдя» Олег Симороз, який втратив дві ноги на Донбасі та перебуває у шпиталі, розповів, що очільниця «Слуги Народу» та ініціаторка документа Олена Шуляк «увірвалася до нього, щоб з’ясовувати стосунки» через критику законопроєкту №5655.

Після цього народна депутатка від «Слуги Народу» Галина Янченко написала заяву про вихід із партії, а сама Шуляк перепросила в пораненого бійця.

Попри це Шуляк заявляла, що очільники великих міст виступають проти законопроєкту, бо «реформа ж зобов’язує моніторити незаконні забудови на своїх територіях, виходити на перевірки, демонтувати і нести за це відповідальність».