У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують дозволити податковим органам ініціювати процедуру ліквідації фізичних осіб-підприємців, які не провадять жодної діяльності та не платять податки.

Відповідний законопроєкт №2274 зареєструвала депутатка від «Слуги народу» Галина Третьякова.

«Законопроєкт направлений на врегулювання питання обліку так званих «сплячих» ФОПів. Зокрема, проєктом Закону пропонується запровадити процедуру припинення підприємницької діяльності за повідомленням контролюючого органу у разі відсутності господарської діяльності», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Ліквідовувати ФОПи зможе державний реєстратор за зверненням податкових органів у тому разі, якщо такий ФОП не здійснював жодної діяльності протягом 6 місяців та не платив податків.

Депутати сподіваються, що у разі ухвалення цього законопроєкту податківці зможуть закрити непрацюючі ФОПи, що зменшить навантаження щодо обліку та контролю за ними зі сторони держави.

Раніше у Раді зареєстрували ще один законопроєкт, яким пропонують пробачити штрафи ФОПам, які не працюють.

Нагадаємо, що починаючи з 1 січня 2017 року ФОПів зобов'язали сплачувати ЄСВ навіть за ті місяці, коли вони не отримували доходів та не займалися господарською діяльністю. Таке рішення вдарило по сезонних підприємцях, які активні лише певний період у році (наприклад, на час курортного сезону) та призвело до масового закриття таких ФОПів.

Раніше повідомлялось, що ФОПи заборгували державі близько 6 мільярдів гривень податків.

Поділитись: