Борг фізичних осіб-підприємців (ФОП) за податками та зборами станом на вересень 2019 року зріс до 6 мільярдів гривень.

Такі дані наводить платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot.

Зокрема, щороку заборгованість малих підприємців за податками боргами зростає на 500 мільйонів гривень. Якщо у 2017 році підприємці заборгували державі 3,6 мільярда гривень, то у 2018 році цей борг зріс до 4,1 мільярда гривень, а всередині 2019 року — до 6 мільярдів гривень.

Однією з причин зростання боргів ФОПів за податками в Opendatabot вважають погану комунікацію податківців з підприємцями та обмежені можливості ФОПів дізнаватися про виникнення боргів перед податковою.

Раніше у партії «Слуга народу», яка здобула більшість місць у Верховній Раді, анонсували законопроекти, направлені на боротьбу зі зловживанням спрощеною системою оподаткування.

Напередодні голова Державної податкової служби України Сергій Верланов повідомив, що невдовзі в Україні може змінитися система оподаткування для представників ІТ-галузі, які часто використовують систему ФОП для зменшення податкових зобов’язань.

15 лютого на сайті Мінсоцполітики опублікували законопроект, яким пропонується запровадити більш жорстку систему контролю за діяльність ФОПів. Зокрема, у проекті забороняється використовувати ФОПи замість найму працівників. В уряді уточнили, що у разі ухвалення закону, працівникам ІТ-сфери та фрілансерам «нічого не загрожує».

Водночас в ІТ-асоціації України розкритикували ініціативу боротьби з ФОПами та повідомили, що вона несе загрозу розвитку ІТ-сектору.

Наприкінці лютого 2019 року представники уряду провели зустріч з представниками найбільших ІТ-компаній в Україні, під час якої повідомили, що відповідний законопроект Мінсоцполітики «не бачили та не виносили на розгляд Ради». Крім цього, в уряді запропонували не змінювати податкового навантаження на ІТ-компанії в Україні протягом 5-10 років.

Поділитись: