Кабінет міністрів України затвердив інвестиційних радників чотирьох великих державних компаній, що входять до переліку великої приватизації.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час прес-конференції за підсумками засідання уряду 25 вересня.

«Це технічне рішення, насправді. Ці радники повинні підготувати ці 4 об'єкти великої приватизації до власне процесу приватизації. Ці компанії та професіонали, які повинні будуть вивчити ситуацію на цих об’єктах будуть радити уряду, що саме з ними роботи та як краще їх приватизувати і, можливо, чи варто їх приватизувати на цьому етапі», — повідомив Гончарук.

Водночас голова уряду не повідомив про який саме перелік держпідприємств наразі йдеться.

Зазначимо, що напередодні міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов підписав подання на інвестиційних радників для великої приватизації низки державних компаній. Тоді мова йшла про приватизацію 5 держкомпаній: Одеського припортового заводу, Вугільної компанії Краснолиманська, Індару, заводу Електроважмаш, Об‘єднаної гірничо-хімічної компанії.

25 вересня у ЗМІ поширилася інформація, що попереднє керівництво Фонду державного майна України напередодні призначення нового голови відомства, вирішило вивести державну компанію Індар з переліку приватизації шляхом продажу. Компанію вирішили продати міноритарним власникам.

24 вересня Милованов пообіцяв розблокувати велику приватизацію в Україні.

Зазначимо, що інвестиційні радники — це компанії, які мають готувати підприємства до великої приватизації. Така процедура передбачена чинним законодавством.

19 вересня Дмитра Сенниченка призначили на посаду голови Фонду держмайна. До цього Фонд державного майна очолював Віталій Трубаров.

Зазначимо, що станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні було виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.

21 червня колишній голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.

Раніше стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.

10 липня Верховний суд розблокував проведення великої приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.

Поділитись: