Депутати ухвалили законопроєкт щодо «пакунків малюка». Що змінилось?
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5064, яким пропонують встановити вартість «пакунків малюка» у розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років, а також закуповувати «бейбі—бокси» через електронну систему закупівель Prozorro.
Оновлено 31 березня: У попередній версії новини була вказана неправильна вартість «пакунків малюка». Перепрошуємо за неточність.
За відповідний законопроєкт проголосували 307 народних депутатів.
Зокрема він передбачає проведення закупівель для «пакунків малюка» на конкурсній основі через систему Prozorro. Раніше закупівлею товарів для комплектування цих боксів займались міжнародна організація ЮНОПС.
Окрім того, депутати пропонують встановити вартість «пакунків малюка» у розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років, наразі це 5 763 гривень.
Автори законопроєкту кажуть, що це допоможе забезпечити якісну наповненість «пакунка» і раціональне використання коштів державного бюджету.
За словами заступниці голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук, у роздріб вміст пакунка обійшовся б молодим батькам в середньому на 30% дорожче.
Водночас депутат Андрій Мотовиловець уточнив, що кінцева вартість «бейбі-боксів» встановлюватиметься на аукціоні.
«Перший раз "пакунок малюка" буде закуповуватися через систему Prozorro. Кінцеву вартість "пакунка малюка" буде визначено на аукціоні. Не від прожиткового мінімуму, а саме прозорий аукціон визначить кінцеву вартість», ㅡ цитує слова депутата «Укрінформ»
Що за «пакунки малюка»?
«Пакунок малюка» запровадили у 2018 році, але в липні 2020 уряд вирішив замінити його на грошову виплату у 5 тисяч гривень.
Зміни набули чинності з 1 вересня. Щоб отримати виплату, потрібно було звернутися до ПриватБанку за соціальною карткою. Робити закупи за отримані гроші можна було лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, а не в будь-яких магазинах.
Проте депутати не погодилися з такими змінами та ухвалили законопроєкт, який відновлює натуральну допомогу. Закон уже підписав президент Володимир Зеленський.
Повернути саме натуральну допомогу просили і в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ). Там наголошували, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу.
- Поділитися: