У залі парламенту побилися депутати після ухвалення закону про перейменування Української православної церкви Московського патріархату. Сутичка сталася між кількома депутатами: після голосування до трибуни парламенту підбіг депутат від факції «Опозиційний блок» Вадим Новинський, а депутат Нестор Шуфрич («Опозиційний блок») та депутат від «Народного фронту» Юрій Береза почали бійку в сесійній залі.

Бійка між двома групами народних депутатів сталась через зірваний Шуфричем з парламентської трибуни плакат, передає «Інтерфакс-Україна». Після голосування і прийняття закону, що зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви Шуфрич зірвав з трибуни парламенту прикріплений плакат із зображенням лідера громадського руху «Український вибір» Віктора Медведчука за гратами і написом «Агента Путіна Медведчука — під суд».

В цей час Юрій Береза ​​підбіг до Шуфрича і відібрав у нього плакат. До цього моменту на просторі біля трибуни вже зібралися кілька десятків парламентаріїв з обох фракцій, а також кілька позафракційних.

Після того, як плакат виявився в руках у Берези, між групою нардепів з «Опозиційного блоку» з одного боку і нардепами від «Народного фронту» та деякими позафракційними парламентаріями сталася коротка сутичка і представники «Народного фронту» знову повернули плакат до парламентської трибуни.

Спробував заспокоїти депутатів спікер парламенту Андрій Парубій: «Не біснуйтеся, бо мені доведеться вас перехрестити, щоб вигнати біса з Ради» і оголосив про закриття ранкового засідання Ради.

Нагадаємо, Рада зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

Напередодні прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦ.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.

Поділитись: