Низка депутатів від фракції «Європейська солідарність» внесли до парламенту постанову про скасування рішення Верховної Ради щодо ухвалення закону про кешбеки за виявлення незаконних продавців.

Відповідна постанова з’явилася на сайті парламенту.

До того, як її не розгляне парламент, ухвалений закон не можуть підписати ані спікер, ані президент. Це блокує набуття чинності закону.

Зазначимо, що ухвалений Радою закон про кешбеки викликав занепокоєння серед представників бізнесу. Зокрема, йшлося про те, що цей закон дозволить скаржитися на продавців до податкової будь-кому, зокрема конкурентам. Тому такі скарги, які виллються продавцям у штрафи, можуть стати інструментом нечесної конкуренції.

Однак голова податкової служби заявив, що ці занепокоєння є безпідставними, адже для того, щоб отримати кешбек потрібно буде ідентифікуватися.

20 вересня Верховна Рада ухвалила закон, який запроваджує систему кешбеків за виявлення недобросовісних продавців.

Нагадаємо, що Рада підтримала цей закон у першому читанні 10 вересня. тоді за нього проголосувало 249 депутатів.

Раніше подібний законопроєкт опублікували у Мінфіні.

Нагадаємо, що 26 вересня 2018 року в Україні почали тестувати електронні касові чеки.

Зазначимо, що система електронного чеку є частиною пілотного проекту, започаткованого Міністерством фінансів України. В рамках цього проекту пропонується використовувати новітні реєстратори розрахункових операцій, зокрема, замінити традиційні касові апарати на смартфони, планшети та ноутбуки, на яких встановлене відповідне програмне забезпечення.

Як зазначається, новітні касові апарати «видаватимуть» електронні чеки, які кожен покупець зможе перевірити в системі на справжність через відповідний реєстр електронних чеків.

Поділитись: