Голова Державної податкової служби Сергій Верланов виключив використання системи кешбеків, що виплачуватимуться за виявлення продавців, які не видають справжніх чеків, з метою конкурентної боротьби між підприємцями.

Про це Верланов повідомив під час прес-конференції 23 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Очевидний запобіжник — це ідентифікація скаржника в електронному кабінеті. Тобто, фізична особа з конкретним ідентифікаційним кодом, всі знають, де цей скаржник», — повідомив Верланов.

Він додав, що покупець зможе отримати кешбек лише у тому разі, якщо отримає чек від продавця і лише перевівши, чи є цей чек справжній, зможе претендувати на винагороду від держави.

Зазначимо, що ухвалений Радою закон про кешбеки викликав занепокоєння серед представників бізнесу. Зокрема, йшлося про те, що цей закон дозволить скаржитися на продавців до податкової будь-кому, зокрема конкурентам. Тому такі скарги, які виллються продавцям у штрафи, можуть стати інструментом нечесної конкуренції.

Нагадаємо, що 20 вересня Верховна Рада ухвалила закон, який запроваджує систему кешбеків за виявлення недобросовісних продавців.

Нагадаємо, що Рада підтримала цей закон у першому читанні 10 вересня. тоді за нього проголосувало 249 депутатів.

Раніше подібний законопроєкт опублікували у Мінфіні.

Нагадаємо, що 26 вересня 2018 року в Україні почали тестувати електронні касові чеки.

Зазначимо, що система електронного чеку є частиною пілотного проекту, започаткованого Міністерством фінансів України. В рамках цього проекту пропонується використовувати новітні реєстратори розрахункових операцій, зокрема, замінити традиційні касові апарати на смартфони, планшети та ноутбуки, на яких встановлене відповідне програмне забезпечення.

Як зазначається, новітні касові апарати «видаватимуть» електронні чеки, які кожен покупець зможе перевірити в системі на справжність через відповідний реєстр електронних чеків.

Поділитись: