Світ / Європа

Депутатка парламенту Британії відклала пологи, аби проголосувати за Brexit

BBC
Світ/Європа/Депутатка парламенту Британії відклала пологи, аби проголосувати за Brexit
Зберегти
Вигляд
Депутатка британського парламенту Тюліп Сіддік відклала дату своїх пологів, аби встигнути проголосувати за угоду по Brexit.

Сіддік мали робити кесаревий розтин на початку тижня, але вона перенесла процедуру на четвер. Доктори погодилися це зробити. Голосування парламенту за Brexit має відбутися 15 січня.

Члени парламенту сказали Сіддік, що вона не має обирати між дитиною та голосуванням, але вітають її рішення.

«Якщо мій син з’явиться на світ навіть днем пізніше, це буде варте того у разі, якщо у нас будуть гарні відносини між Британією та Європою», — сказала депутатка.

Нагадаємо, голосування щодо умов Brexit у британському парламенті повинне було відбутися 11 грудня, однак прем'єрка Тереза Мей відклала його. Серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС.

Головним каменем спотикання стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія. У своєму виступі у парламенті Тереза Мей заявила, що вестиме перемовини з ЄС щодо змін до угоди. У Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди ― єдиний можливий. 

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку, і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

Пов`язані новини