Депутатка Європарламенту Ребекка Гармс заявила, що критика канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель санкцій США проти Росії шкодить репутації Німеччини. За словами Гармс, такою реакцією Меркель «показує, що підтримує «Північний потік-2»

Депутатка Європарламенту Ребекка Гармс заявила, що критика канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель санкцій США проти Росії шкодить репутації Німеччини. За словами Гармс, такою реакцією Меркель «показує, що підтримує «Північний потік-2».

Про це вона повідомила в інтерв’ю Громадському.

На її думку, підтримка канцлеркою критики глави МЗС Німеччини Зігмара Габріеля та канцлера Австрії Крістіана Керна санкцій  — пов’язане з проектом «Північний потік-2».

«В Німеччині є великий інтерес до цього проекту. До цього моменту я думала, що канцлер Меркель буде чутливішою до сусідів Німеччини у ЄС. Наприклад, країни східної Європи чи такі країни як Данія виступають проти Північного потоку-2; проти нього виступають багато інших країн. Вони бачать у ньому щось на кшталт німецько-російської газової імперії», — сказала Гармс.

«Я думаю, що німці мають розуміти, що інколи вони справді мають шанувати загальноєвропейські інтереси – а не тільки їхні власні вузькі економічні інтереси. Наскільки я знаю, ми зараз не потребуємо газу, тож виникає питання, чому ми маємо послаблювати режим санкцій щодо Росії, створюючи газову монополію між німецькою та російською компаніями?», — сказала Гармс.

За словами депутатки Європарламенту, не існує жодної причини змінювати стратегію санкцій щодо Росії.

«Ми завжди можемо говорити між собою, але якщо в реальності на місцях не відбувається жодних змін, - ані на Донбасі, ані в Сирії – тоді навіщо змінювати нашу стратегію?», — підкреслила вона.

«Північний потік» — газопровід від Росії до Німеччини, перша гілка якого вже збудована. «Північний потік-2» — друга ланка газопроводу, зведення якої планується через Балтійське море.

У четвер 16 червня міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель та канцлер Австрії Крістіан Керн засудили нові санкції США щодо будівництва Росією «Північного потоку-2».

Нагадаємо, американські сенатори в середу, 14 червня, більшістю голосів схвалили законопроект, що розширює санкції проти Росії.

Читайте також інтерв'ю Громадського з Ребеккою Гармс: Лінію розмежування в зоні АТО мають контролювати миротворці.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: