Наближений до Кремля російський олігарх Олег Дерипаска створить «призовий фонд» на 600 тисяч доларів, якими нагородить журналіста-розслідувача, що «пояснить справжні причини того, чому США запровадили проти нього санкції».

Про це повідомляє FT з посиланням на юристів Дерипаски.

Так, Дерипаска вважає, що США запровадили санкції проти нього та низки його компаній після «рік брехні та бруду», а «справжні» причини запровадження санкцій — «особиста помста представників американського уряду».

Також Дерипаска подав до суду на американський уряд. У суді олігарх хоче остаточно скасувати санкції США проти своїх компаній.

Напередодні у компанії «Русал» Дерипаски повідомили про будівництво заводу у штаті Кентуккі, США. Партнерами у цьому проекті стане низка американських металургійних та дослідницьких компаній.

Нагадаємо, у січні США зняли санкції з трьох компаній, пов'язаних з російським олігархом Дерипаскою.

Журналісти The New York Times отримали текст конфіденційної угоди, укладеної між наближеним до Кремля Олегом Дерипаскою та Мінфіном США щодо скасування санкцій. Зокрема, там виявили, що попри зобов’язання олігарха продати свої акції у підсанкційних компаніях, він залишить суттєвий вплив на них.

Ще 19 грудня 2018 року стало відомо, що США планують зняти санкції з пов'язаних з російським олігархом Дерипаскою компаній, серед яких найбільший у світі виробник алюмінію компанія «Русал».

Нагадаємо, у квітні 2018 року США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

Поділитись: