Компанія наближеного до російського президента олігарха Олега Дерипаски «Русал» оголосила про намір побудувати завод у США спільно з низкою американських компаній. На початку 2019 року Міністерство фінансів США зняло з неї санкції.

Про намір збудувати алюмінієвий завод у штаті Кентуккі йдеться у повідомлення прес-служби «Русалу».

Зазначається, що російська компанія будуватиме завод спільно з низкою американських компаній, що працюють у металургійній та дослідницькій сфері. Новий завод буде виготовляти алюмінієвий прокат. Загальна проектна потужність заводу складе 500 тисяч тонн стрічки гарячого прокату та 300 тисяч тонн холодного прокату на рік.

«На заводі буде встановлено ультрасучасне обладнання від найкращих виробників, що забезпечить лідируючи позиції заводу на ринку і стане конкурентною перевагою у довгостроковій перспективі», — повідомляють у прес-службі російської компанії.

В обмін на інвестиції у спільний з американськими компаніями завод, «Русал» отримає 40% його акцій, а також ексклюзивне право на постачання алюмінію зі своїх потужностей у Сибіру.

Нагадаємо, у січні США зняли санкції з трьох компаній, пов'язаних з російським олігархом Дерипаскою.

Журналісти The New York Times отримали текст конфіденційної угоди, укладеної між наближеним до Кремля Олегом Дерипаскою та Мінфіном США щодо скасування санкцій. Зокрема, там виявили, що попри зобов’язання олігарха продати свої акції у підсанкційних компаніях, він залишить суттєвий вплив на них.

Ще 19 грудня 2018 року стало відомо, що США планують зняти санкції з пов'язаних з російським олігархом Дерипаскою компаній, серед яких найбільший у світі виробник алюмінію компанія «Русал».

Нагадаємо, у квітні 2018 року США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

Поділитись: