Світ

Наближений до Кремля олігарх Дерипаска залишить вплив на «Русал» після скасування санкцій — ЗМІ

The New York Times
Світ/Наближений до Кремля олігарх Дерипаска залишить вплив на «Русал» після скасування санкцій — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Журналісти The New York Times отримали текст конфіденційної угоди, укладеної між наближеним до Кремля російським олігархом Олегом Дерипаскою та Міністерством фінансів США щодо скасування санкцій. Зокрема, там виявили, що попри зобов’язання олігарха продати свої акції у підсанкційних компаніях, він залишить суттєвий вплив на них.

Зазначимо, що Мінфін США погодився зняти санкції з компаній Дерипаски, серед яких один з найбільших у світі виробників алюмінію — компанія «Русал». Проте умовою таких поступок був вихід Дерипаски з участі у компаніях, тобто продаж суттєвого пакету акцій так, щоб його частка складала там менш як 50% акцій.

Зазначається, що олігарх погодився на такі умови. Однак, за даними журналістів, «удар» від втрати участі у компаніях для Дерипаски буде не таким суттєвим, як очікувалось раніше.

Так, Дерипаска передасть свої акції державному російському банку «ВТБ», в замін цей банк пробачить олігарху мільйонні заборгованості, які виникли у минулі періоди.

Водночас, сам Дерипаска все ще матиме змогу контролювати діяльність своїх компаній через партнерів у Кремлі та державному «ВТБ» банку.

19 грудня стало відомо, що Міністерство фінансів США планує зняти санкції з компаній російського олігарха Олега Дерипаски, серед яких найбільший у світі виробник алюмінію компанія «Русал».

Нагадаємо, у квітні 2018 року США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші

Пов`язані новини