Російський мільярдер Олег Дерипаска опублікував статтю в американському консервативному виданні The Daily Caller.

Російський мільярдер Олег Дерипаска опублікував статтю в американському консервативному виданні The Daily Caller.

Стаття має назву «Російська тема», що постійно змінюється — це помилкова маніпуляція аудиторією».

Згідно з текстом матеріалу, «російської темою» в американському політичному дискурсі управляє невелика група людей, яка маніпулює громадською думкою.

У колонці Дерипаска розмірковує про те, що сучасна американська політика нагадує фільм Баррі Левінсона  «Хвіст крутить собакою» (1999), де заради перемоги на виборах президента США політтехнологами був придуманий неіснуючий військовий конфлікт. Зараз таким вигаданим сценарієм, на думку Дерипаски, є обговорення можливого втручання Росії в американські вибори та внутрішню політику.

Авторами «російської теми» Дерипаска називає підпільний уряд  («deep state») — тобто групу вихідців з еліт, які намагаються вплинути на роботу президентської адміністрації Дональда Трампа.

«Технології та розпад журналістики, заснованої на фактах, дозволили навдивовижу малій кількості людей зруйнувати двосторонні або багатосторонні відносини», — пише Дерипаска.

Себе російський мільярдер вважає однією з жертв цієї групи через звинувачення в зв'язках з Трампом. При цьому він зазначив, що «особисто знайомий з цією групою».

У висновку бізнесмен пише, що вигадані сюжети перешкоджають спільним міжнародним зусиллям щодо вирішення найнагальніших, реальних світових питань: охорона здоров'я, зміна клімату і майбутнє енергетики.

Нагадаємо, на початку березня Настя Рибка заявила, що має записи розмов олігарха Дерипаски про втручання у вибори США.

8 лютого Навальний представив нове розслідування, у якому звинуватив у корупції заступника голови уряду Росії Сергія Приходька. У розслідуванні йшлося про те, що чиновник в серпні 2016 року провів три дні на яхті олігарха Дерипаски біля берегів Норвегії разом з «дівчатами з ескорт-агентств».

Також Дерипаска, на думку Навального, міг бути одним з посередників Кремля при втручанні Росії у вибори президента США в 2016 році. Саме цю тему олігарх і Приходько нібито обговорювали під час плавання на яхті.

Поділитись: