Державне агентство з управління зоною відчуження розробило водні туристичні маршрути до Чорнобильської зони річками Прип’ять та Уж.

Про це йдеться у повідомленні відомства на сторінці у Facebook.

Повідомляється, що до розроблення маршрутів, які передбачають пересування річками Прип’ять та Уж, долучились фахівці Чорнобильського заповідника, ДСП Екоцентр та ДП ЦОТІЗ.

Як зазначають у Держагентстві, розвиток нових форм відвідування Зони відчуження був ініційований туристичними операторами у зв’язку зі зростанням кількості відвідувачів за минулі 5 років майже у 10 разів.

«Усі маршрути перевірені дозиметристами і є безпечними для відвідувачів. Всі поїздки мають здійснюватися із дотриманням вимог Закону України Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи та Правил радіаційної безпеки при проведенні робіт у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення», — зазначили в агентстві.

Раніше повідомлялось, що у Києві запустять тематичну екскурсію за мотивами серіалу «Чорнобиль» від телеканалу HBO, її учасникам розповідатимуть про перші дні аварії на атомній електростанції.

Нагадаємо, 10 липня президент Володимир Зеленський підписав указ про розвиток Чорнобильської зони як туристичного об'єкта.

У липні 2017 року телеканал HBO оголосив, що збирається зняти п'ятисерійний фільм, в основі сюжетом якого будуть події Чорнобильської катастрофи у 1986 році. У липні 2018 року у центрі Києві відбулись зйомки одного з епізодів серіалу. 6 травня 2019-го відбулась прем'єра серіалу «Чорнобиль», він став найпопулярнішим у світі за версію IMDb

У Чорнобилі після успіху серіалу НВО очікують близько 100 тисяч відвідувачів до кінця 2019 року.

Поділитись: