Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розвиток Чорнобильської зони відчуження. Указом передбачено стимулювання розвитку туристичної інфраструктури та зменшення передумов для здійснення корупції.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Указ стане початком перетворення зони відчуження на одну з точок зростання нової України. Насамперед ми створимо «зелений коридор» для туристів та приберемо передумови для корупції», — повідомив Зеленський під час відвідин Чорнобиля 10 липня.

Указом передбачено збільшення туристичних маршрутів до Чорнобильської зони, зокрема створення водних маршрутів річками Дніпро та Прип'ять. Крім цього, указом президента передбачено оновлення контрольно-пропускних пунктів на межі зони відчуження та будівництво нових КПП, покращення зв’язку шляхом координації з мобільними операторами.

Крім цього, указом скасовуються безпідставні заборони, зокрема заборона на здійснення відеозйомки у Чорнобильській зоні.

«Водночас указ зобов'язує чиновників та правоохоронні органи погоджувати відвідування Чорнобильської зони протягом трьох календарних днів через електронний кабінет, а наявні електронні квитки будуть синхронізовані. У разі існування підстав для відмови у візиті людина дізнаватиметься про це напередодні, а не на КПП», — повідомляють в Офісі президента.

10 липня ввели в експлуатацію новий безпечний конфайнмент, який звели над зруйнованим в 1986 році четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року на 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС насунули новий саркофаг. Робота над насуванням нового саркофагу розпочалася 12 листопада.

Також повідомлялось, що Чорнобильську зону хочуть перетворити на інноваційний майданчик, що вироблятиме альтернативну енергію.

Поділитись: