УКРАЇНА

Держава має втрутитись у регулювання на ринку туризму в Україні — експертка

24 липня, 2018 20:53
УКРАЇНА/Держава має втрутитись у регулювання на ринку туризму в Україні — експертка
Зберегти
Вигляд
Держава мала би втрутитись у регулювання на туристичному ринку України після нещодавніх випадків із затримками вильотів українських туристів.

Держава мала би втрутитись у регулювання на туристичному ринку України після нещодавніх випадків із затримками вильотів українських туристів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила Юлія Забалдіна, керівниця проекту «Розвиток через туризм».

На питання журналістки, чи варто державі втручатись у регулювання на ринку туризму, вона відповіла:

«Я у цьому питання консерватор. Я вважаю, що тут, коли ринок трохи специфічний, держава як раз має втручатись. Абсолютно очевидно, що та система фінансових гарантій для туроператорів, яка існує в Україні, неефективна».

«Тому що жоден з тих операторів, який збанкрутів за останні 10 років, а це як мінімум три крупних компанії, то я не чула, щоб жодна з них якось компенсувала своїм постраждалим туристам. Це означає що система фінансових гарантій для туроператорів не працює», — додала Забалдіна.

Раніше повідомлялось, що низка українських туристів не змогли вилетіти з іспанського острова Мальорка.

29 червня повідомлялося, що з аеропорту Монастір у Тунісі до Харкова не могли вилетіти близько 300 українських туристів. Пасажири стверджували, що авіакомпанія і туроператор не виконують своїх зобов’язань щодо повернення українців додому.

У зв’язку з затримкою вильоту українських туристів Міністерство закордонних справ закликало громадян України, які подорожують за кордон, ретельно планувати свої подорожі.

Частина українських туристів, які напередодні не могли вілетіти з Тунісу, зранку 30 червня повернулися до України. 2 липня до України з Тунісу вилетів літак з останніми туристами, які кілька діб не могли повернутися додому.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи ситуацію із затримкою українських туристів у Тунісі, заявив, що Міністерство економічного розвитку буде скасовувати ліцензії тих туроператорів, які не виконують свої зобов’язання.

Омелян пояснив, що туроператор Oasis Travel, в якого туристи замовляли путівки, заборгував авіакомпанії Bravo Airways понад мільйон доларів. Відповідно туроператор не сплатив авіаперевізнику кошти за рейси, якими мали відправити українських туристів.

Також повідомлялось, що Мінінфраструктури звернеться до Генеральної прокуратури щодо невиконання туроператором Oasis Travel зобов’язань по сплаті грошей за авіарейси туристів.

Пов`язані новини