Студенти Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного під Кабінетом міністрів, 25 вересня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина / hromadske

Олімпійський коледж, який нещодавно заявляв про нібито рейдерське захоплення, реорганізували відповідно до рекомендацій профільних структур, приєднавши його до Університету фізичного виховання. Про це нам у коментарі заявив виконувач обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Держава не може сама в себе рейдерити. Коледж — це державна власність і, згідно з чинним законодавством України, держава має право на його реорганізацію», — сказав він.

У чому суть конфлікту? 2 вересня уряд приєднав Олімпійський коледж до Національного університету фізичного виховання і спорту. Працівники і студенти коледжу вважають, що так заклад намагаються захопити в рейдерський спосіб і забудувати. Вони вимагають скасувати рішення про приєднання коледжу.

Шкарлет наголосив, що Олімпійський коледж реорганізовують, а не ліквідують — за рекомендаціями Рахункової палати України та Національного агентства з питань забезпечення якості освіти.

Очільник МОН додав, що коледж не можуть приєднати до Києва, як цього вимагає керівництво закладу: «Київська громада не може і не має права фінансувати людей, які приїхали із Запоріжжя, Івано-Франківська, Ужгорода. Це коледж національного рівня».

Ще один мітинг

Удень при міністерстві відбулася нарада щодо реорганізації Олімпійського коледжу. Біля будівлі МОН керівництво й студенти закладу влаштували акцію протесту. Голова профспілкового комітету коледжу Дмитро Несвятипаска стверджує: керівництво Національного університету фізичного виховання і спорту «цікавить виключно земля коледжу під забудову».

У коментарі нам в.о. міністра освіти наголосив: забудувати територію закладу неможливо без рішення уряду. «Держава сама в себе вкрасти нічого не може. Це маніпуляція, це підміна понять. Можливо, комусь зараз цікавий цей коледж стосовно своїх приватних інтересів», — сказав Сергій Шкарлет.

Тиждень тому, 25 вересня, студенти Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного протестували під Кабміном із вимогою звільнити міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Більше про ситуацію довкола Олімпійського коледжу читайте в матеріалі Вікторії Рощиної: «Бійка, борошно і Шкарлет. Чому страйкують студенти Олімпійського коледжу столиці?»

Поділитись: