В українському уряді заявили, що ухвалений ними новий енергетичний баланс передбачає відключення лише тих енергоблоків атомних електростанцій, на яких потрібно проводити планові ремонти. Таким чином, втрати Енергоатому мають бути мінімальними.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час години запитань до уряду 13 травня.

«Ми зробили баланс таким чином, що втрати Енергоатому є мінімальними і жодних відключень енергоблоків, які не потребують планових ремонтів, не відбувається», — заявив Шмигаль.

Він зазначив, що падіння споживання електроенергії в Україні скоротилося на 9%. Через це необхідно скорочувати обсяги виробництва електроенергії всіма типами електростанцій, зокрема й атомними.

Водночас, в уряді зазначають, що навіть після скорочення обсягів виробництва електроенергії Енергоатомом все ще зможе отримувати прибутки.

Напередодні повідомлялося, що уряд схвалив оновлений енергетичний баланс України, у якому зменшив частку атомної генерації у загальній структурі виробленої електроенергії. Після цього рішення компанія ДТЕК Ріната Ахметова заявила, що відновить роботу своїх вугільних шахт, які закрила раніше через падіння попиту на теплову енергію.

Поділитись: