Рівненська АЕС
Фото:

Енергоатом

Міністерство енергетики ухвалило новий енергетичний баланс країни на 2020 рік, за яким вироблення електроенергії атомними електростанції має бути знижено до половини потужності, а замістити це мають дорожчі «зелена» та теплова генерації.

Про це повідомляє «Бізнес-Цензор» з посиланням на оперативний графік експлуатації енергоблоків АЕС, оприлюднений працівниками держкомпанії Енергоатом.

Обмеження торкнуться енергоблоків усіх чотирьох АЕС у країні: Южноукраїнської, Хмельницької, Запорізької та Рівненської.

Зокрема у резерв мають вивести:

  • ЗАЕС-2 — 71 діб;
  • ЗАЕС-6 — 98 діб,
  • РАЕС-3 — 87 діб.

Ще 9 блоків мають працювати на зниженій потужності.

Фото:

«Бізнес-Цензор»

Цю інформацію підтвердив народний депутат від «Слуги Народу», глава енергетичного комітету Ради Андрій Герус. Він повідомив про відключення енергоблоку 3 Рівненської АЕС і зазначив, що загальна потужність працюючих блоків Енергоатому впала до 7300 МВт.

«Ще декілька місяців тому в Україні працювали блоки АЕС загальною потужністю 11 400 МВт, що на 56% більше, аніж зараз», — написав він у Facebook.

Він додав, що ці блоки будуть заміщені блоками вугільних електростанцій. Фактично він натякнув, що це робиться в інтересах олігарха Ріната Ахметова, компанія ДТЕК якого забезпечує близько 65% теплової генерації в Україні.

Як уточнює «Бізнес-Цензор», 85% своєї електроенергії Енергоатом продає держпідприємству. Гарантований покупець за низькою фіксованою ціною 567 грн за МВт.г, що забезпечую дешеву електроенергію населенню та компенсує дорогий «зелений» тариф.

Цей тариф включає всю електроенергію, яку виробляють з відновлювальних джерел енергії, у 2020 році середня вартість такого тарифу складає близько 4 280 грн за МВт.г.

Решта енергії, включно з тепловою (30% із загальної кількості), продається на ринку, 29 квітня у ціноутворюючому сегменті ринку «Ринок на добу вперед» середня ціна електроенергії складала 1550 гривень МВт.г.

Зазначимо, що прес-служба Енергоатому повідомила 29 квітня про відключення енергоблоку 3 рівненської АЕС, про що й повідомляв Герус. Водночас там вказують, що відключення пов’язане з «дією електричного захисту».

«Причини події з'ясовано. Наразі проводиться підготовка до підключення енергоблоку до мережі», — повідомляє компанія.

Утім енергоблок 3 РАЕС є в опублікованому вище документі і за рішенням Міненерго має увійти в резерв на 87 днів.

Нагадаємо, ДТЕК Ахметова раніше повідомила про введення у простій найбільшого вугільнодобувного об'єднання в Україні — «Павлоградвугілля».

Раніше «ДТЕК» проінформував, що ще низка вугільних об’єднань, зокрема «Добропіллявугілля», шахта «Білозірська» та «Жовтнева», призупиняють видобуток вугілля з 1 квітня через системну кризу в енергетичній сфері України, імпорт електроенергії й вугілля та «втручання у роботу ринку політиків».

Тобто фактично через кризу компанії Ахметова немає куди дівати вугілля й економічно недоцільно його видобувати.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Поділитись: