У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України пояснили, що пропозиція будівництва потужних дата-центрів для майнінгу криптовалют неподалік атомних електростанцій — це світовий тренд.

Про це повідомила тимчасова виконувачка обов'язків міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець, передає пресслужба відомства.

«Це — світовий тренд, тому, я думаю, що Україна теж повинна враховувати світові тенденції», — заявила очільниця Міненерго.

За її словами, дата-центри для майнінгу криптовалют надали б атомним електростанціям можливість гарантованого збуту електроенергії. Адже наразі у деяких регіонах України спостерігається профіцит електроенергії.

«Якщо говорити конкретно про Запорізьку атомну станцію — вона будувалась у потужному промисловому центрі для забезпечення великих, енергоємних підприємств. Ви пам’ятаєте, був такий Запорізький алюмінієвий комбінат. Так склалось, що ряд підприємств в цьому регіоні з тієї чи іншої причини були зупинені. До того ж на півдні країни останні роки була введена в експлуатацію велика кількість сонячних батарей та вітроелектростанцій. У результаті ми маємо профіцит потужності в цьому регіоні», — додала Буславець.

Напередодні депутат Гео Лерос опублікував доручення очільниці Міненерго Ольги Буславець, у якому Енергоатому доручають вивчити можливість майнінгу криптовалюти.

Нагадаємо, 29 квітня Міністерство енергетики ухвалило новий енергетичний баланс країни на 2020 рік, за яким вироблення електроенергії атомними електростанції має бути знижено до половини потужності, а замістити це мають дорожчі «зелена» та теплова генерації. Також у Міненерго запропонували заборонити введення в експлуатацію нових сонячних та вітрових електростанцій.

Зазначимо, що наразі майнінг криптовалют в Україні не легалізований та не регулюється державою. Раніше в уряді повідомляли, що планують легалізувати майнінг криптовалют за 2-3 роки.

Про легалізацію криптовалют в Україні говорили ще у 2018 році за часів уряді Володимира Гройсмана. Зокрема тоді планували розробити правила щодо оподаткування операцій з криптовалютою. Також в уряді доручили внести майнінг криптовалют до класифікатора видів економічної діяльності (КВЕДу), що узаконює дану діяльність.

Поділитись: