Надходження акцизного податку зі спирту у березні 2020 року зросли на 788% проти березня попереднього року.

Такі дані наводить Державна податкова служба України.

Разюче зростання надходжень акцизів зі спирту у податковій пояснюють детінізацією галузі та боротьбою зі схемами ухилення від оподаткування.

«Спільні заходи податківців та правоохоронних органів вже привели до значно збільшення надходжень від акцизного податку. І ми на цьому не зупиняємося. Адже в умовах кризи важлива кожна гривня, яка може стати підтримкою для бізнесу і населення у цей непростий час», — повідомив голова ДПС Сергій Верланов.

Загалом від реалізації спирту до бюджету надійшло 61,4 мільйона гривень акцизів, від реалізації алкогольних виробів — 595,6 мільйона гривень (зростання на 131,2%), від продажу тютюну — 4,392 мільярда гривень (зростання на 142,4%).

Зазначимо, що в Україні поки де-факто діє державна монополія на продаж спирту. Де-юре її скасувала Верховна Рада, ухваливши відповідний закон 3 грудня.

Однак поки монополією володіє компанія Укрспирт, заводи якої планують продати. Перші 36 спиртових заводів ДП Укрспирт планують виставити на продаж до 15 травня. Ще 5 заводів — до 16 червня.

Перед цим президент України Володимир Зеленський доручив почати приватизацію перших заводів Укрспирту до початку квітня 2020 року.

Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок у галузі та збільшити надходження до бюджету.

Водночас уряд розпочав фінансовий аудит Укрспирту, за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і заплатила дивіденди та податки.

Поділитись: