Президент України Володимир Зеленський дав доручення запустити Державну митну службу з 1 грудня 2019 року.

Таке доручення Зеленський дав під час зустрічі з представниками Кабінету міністрів, керівництвом Верховної Ради та силових органів 2 вересня.

«Забезпечити запуск Державної митної служби України, не допустити до роботи всіх старих корупціонерів — я буду вам особисто допомагати. Термін — до 1 грудня 2019 року», — повідомив Зеленський.

Відповідне доручення президент дав прем'єр-міністру України Олексію Гончаруку, міністерці фінансів України Оксані Маркаровій та голові Державної митної служби Максиму Нефьодову.

Крім цього Зеленський доручив запустити повноцінну роботу системи «Єдине вікно» на митниці з 1 січня 2020 року, а до 1 жовтня 2019 року ухвалити закон про уповноважених економічних операторів.

28 серпня в Україні офіційно запустили Державну податкову службу. Відтепер ця служба буде займатися збором податків замість ДФС.

21 серпня Кабінет міністрів України схвалив розпорядження, яким поклав повноваження й виконання функції адміністрування податків з ДФС на Державну податкову службу.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

20 березня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби.

25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись: