Державне телебачення Чечні показало сюжет про затримання «окультисток». Із чаклунством там борються не перший рік
Чеченський державний телеканал «Грозный» 13 березня оприлюднив відео, на якому показані оперативно—слідчі дії щодо двох жінок, які звинувачуються в «окультній діяльності». Їм інкримінують здійснення чаклунських обрядів.
На відео звернув увагу «Кавказский узел».
У майже 7-хвилинному ролику глядачам показують відео з прихованих камер, на якому одна з жінок нібито плавить свинець для передбачень. Про іншу розповідають, що вона робить привороти й відвороти за допомогою «волосся, кігтів і крові».
Закадровий голос говорить, що затримані жінки — вчительки суспільствознавства й історії, які за допомогою «окультизму» додатково заробляли на життя. Із ними провели «профілактичну бесіду» й нагадали, що «чаклунство» є вкрай тяжким гріхом в ісламі.
«Бесіда з богословом і правоохоронцями дозволила жінкам остаточно переконатися в тому, що вони скоювали великий гріх. Вони визнали, що мусульманин у вирішенні своїх проблем повинен покладатися виключно на всевишнього», — ідеться в сюжеті.
Як зазначає «Кавказский узел», у Чечні з липня 2019 року посилилася боротьба з «окультизмом», а державний телеканал «Грозный» регулярно показує репортажі, в яких місцеві жителі зізнаються в занятті чаклунством.
В ісламській культурі уявлення про надприродні сили є доволі поширеними. Опитування Pew Research Center у 2012 році виявило, що в 13 із 23 країн, які брали участь у дослідженні, близько половини мусульман вірять в існування джинів і в силу пристріту.
У священній книзі мусульман Корані зазначається, що чаклунство — це зло, а ті, хто його практикують, потраплять до пекла. А в деяких ісламських країнах (зокрема в Саудівській Аравії) існують спеціальні підрозділи з боротьби з чаклунством.
Однак, як зазначають у The Atlantic, розуміння того, що таке чаклунство, залежить від тлумачення ісламу. Тому правозахисники давно стверджують, що боротьба з чаклунством може призводити фактично до боротьби з неугодними.
- Поділитися: