Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила 18 грудня надання Україні гарантії на 750 мільйонів доларів на підтримку державної політики.

У прес-релізі Світового банку йдеться, що ці коштують мають сприяти «реалізації важливих реформ у банківській системі, у сфері протидії корупції, сільськогосподарських земель, пенсійного забезпечення, субсидій на житлово-комунальні послуги та охорони здоров'я».

«Гарантія на 750 млн доларів США, як очікується, допоможе Україні залучити в державний бюджет на міжнародних ринках близько 1 млрд доларів США», — зазначили у Світовому банку.

Зазначається, що вказані реформи мають зміцнити перспективи зростання економіки та макроекономічної стабільності в Україні.

«Світовий банк вітає прагнення Уряду реалізувати ці історично важливі реформи задля економічного зростання, забезпечення фіскальної стабільності й покращення якості соціальних послуг у складних економічних умовах. Подальша реалізація цих реформ допоможе підняти рівень життя українців», — заявила віце-президентка Світового банку по регіону Європи та Центральної Азії Сіріл Мюллер.

«У цілому програма реформування, на підтримку якої надано ГПДП, забезпечує усунення структурних проблем і є сигналом для інвесторів, що Україна здатна підтримувати динаміку реформування та усувати макроекономічну вразливість в умовах передвиборчої невизначеності 2019 року», — наголосила директорка Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен.

Як повідомлялося, уряд залучить кошти під гарантії Світового банку під менш ніж 5% річних.

Раніше повідомлялось, що МВФ зарахує перший транш в рамках нової програми до 25 грудня.

Глава Нацбанку Яків Смолій повідомив, що розмір першого траншу МВФ становитиме 1,4-1,9 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Нагадаємо, ухвалення бюджету на 2019 рік є ключовою вимогою МВФ для затвердження нової програми stand-by для України та виділення першого траншу, розмір якого складатиме близько 2 мільярдів доларів.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: