Рада Міжнародного валютного фонду погодила нову 14-місячну кредитну програму stand-by для України. Перший транш цієї програми, розміром 1,4 мільярдів доларів надійде вже найближчим часом, повідомив президент Петро Порошенко.

Загальний обсяг фінансування в рамках нової кредитної програми складе 3,9 мільярда доларів.

«Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму 3,9 млрд доларів США. Схвалено і рішення про виділення у рамках цієї програми першого траншу на 1,4 млрд дол США, що відбудеться вже найближчим часом», — повідомив президент.

Нова програма співпраці має замінити програму EFF, яка діяла в Україні з 2015 року.

Зазначимо, програма МВФ Extended Fund Facility розрахована для середньо- та довгострокової співпраці з країнами, які мають довгострокові проблеми у нестачі коштів (дефіциті). Ця програма передбачає проведення довгострокових реформ та має довший період погашення заборгованості.

Водночас, програма Stand-by є короткостроковою (не більше 3 років) та призначена для подолання дефіциту коштів у короткостроковій перспективі.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Зазначимо, що новий транш МВФ зарахують до золотовалютних резервів України. Їхнє зарахування дозволить уряду розрахуватися у пікові періоди виплат за державним боргом, які припадуть на початок 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Також повідомлялось, що перший транш МВФ складатиме близько 2 мільярдів доларів.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Поділитись: