Війна

Держдеп США назвав умови повернення до діалогу з Сирією

15 квітня, 2018 09:57
Війна/Держдеп США назвав умови повернення до діалогу з Сирією
Зберегти
Вигляд
Офіційна представниця Державного департаменту США Гізер Ноєрт заявила, що для повернення до політичного процесу між Штатами та Сирією необхідно, щоб сирійський уряд задекларував хімічну зброю.

Офіційна представниця Державного департаменту США Гізер Ноєрт заявила, що для повернення до політичного процесу між Штатами та Сирією необхідно, щоб сирійський уряд задекларував хімічну зброю.

«Якщо вони це зроблять (задекларують зброю, яка не була знищена, — ред.), ми сприятимемо у поверненні до Женевського переговорного процесу», — зазначила Ноєрт.

У ніч на 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії.

Трамп назвав удари США та союзників по Сирії «досконалою місією», а у Пентагоні заявили, що ракети вразили всі визначені цілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Авіаудари по Сирії — дуже серйозний сигнал для Асада» — аналітик

У Міноборони Франції оприлюднили відео удару по Сирії.

Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, що дії росіян не залишили альтернатив. Згодом вона заявила, що удари по Сирії мають застерегти інші країни від застосування хімзброї.

МЗС Росії відреагувало на удари по Сирії. Росія скликає екстрене засідання Радбезу ООН через удари по Сирії.

Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО.

Президент Європейської ради Дональд Туск висловив солідарність із країнами, які завдали ударів по Сирії як відповідь на застосування хімічної зброї.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель також підтримала удари США та їхніх союзників по Сирії.

Україна підтримала удари США, Британії та Франції по Сирії.

Президент Петро Порошенко назвав удари справедливою відповіддю на злочин проти людяності.

Нагадаємо, 8 квітня здійснили хіматаку на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинули щонайменше 70 людей і постраждали понад 1000.

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.

Пов`язані новини