Державний департамент США засудив будівництво мосту в анексованому Криму через Керченську протоку, яким 16 травня відкрили рух автомобілів.

Державний департамент США засудив будівництво мосту в анексованому Криму через Керченську протоку, яким 16 травня відкрили рух автомобілів.

У заяві офіційної представниці Держдепартаменту США Гізер Нойєрт йдеться, що міст у Крим побудували без дозволу України.

Будівництво Кримського мосту, зазначила Нойєрт, «є нагадуванням про тривалу готовність Росії порушувати міжнародне право».

Вона також заявила, що побудований міст перешкоджає судноплавству, обмежуючи розміри судів, які можуть проходити через нього в Керченську протоку — єдиний шлях до територіальних вод України в Азовському морі.

Держдепартамент США нагадав, що стосовно громадян і юридичних осіб, що беруть участь у будівництві моста в Крим, діють санкції.

Раніше Європейський союз також засудив відкриття незаконно зведеного Росією Керченського мосту в анексованому Криму.

У ЄС наголосили, що продовжують засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Росією і не визнають порушення міжнародного права.

Нагадаємо, 15 травня президент Росії Володимир Путін прибув в анексований Крим і відкрив рух по автодорожній частині незаконно зведеного Керченського мосту.

Керченський міст, який Росія почала будувати у Криму після анексії півострова, має з’єднати анексований Крим з російським Краснодарським краєм. Його довжина становить 19 кілометрів.

Раніше повідомлялося, що сім компаній з Нідерландів підозрюють у причетності до будівництва Керченського мосту.

Міністерство інфраструктури раніше заявило, що Україна готує санкції щодо компаній, причетних до зведення «Кримського» мосту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міст у протоці, як колода в оці: про ціну Керченської переправи.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile