Держдепартамент США активізував розслідування справи про використання Гілларі Клінтон особистої пошти для службового листування на посаді держсекретаря у 2009-2013 роках.

Про це повідомило The Washington Post.

Служба дипломатичної безпеки Держдепу у серпні почала знову звʼязуватися з чиновниками, які контактували з Клінтон. Їх попередили про можливу відповідальність за «нещодавно виявлені інциденти». Загалом служба спілкувалася зі 130 особами.

У виданні стверджують, що співробітникам не загрожує кримінальне переслідування, проте результати розслідування можуть нашкодити їхній репутації.

Служба дипломатичної безпеки перевіряє записи з електронної пошти десятків колишніх і чинних співробітників зовнішньополітичного відомства, які вели листування з Клінтон. Часто в повідомленнях містилася інформація про іноземних посадових осіб, зокрема звіти про телефонні розмови з іноземними дипломатами, що є стандартною практикою для Держдепартаменту.

Розслідування почалося півтора року тому, але незабаром представники служби перестали звертатися до ексспівробітників відомства.

Колишні посадовці з адміністрації експрезидента Барака Обами назвали розслідування «надзвичайно агресивним» із боку нинішньої влади. Водночас у Держдепартаменті заявили, що діють за стандартним протоколом розслідування, яке почалося ще за президентства Обами.

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною» і займеться справою Байдена. 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу.

Поділитись: