Новообраний прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін перед голосуванням за його кандидатуру в Держдумі, Москва, Росія, 16 січня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Депутати Держдуми на пленарному засіданні ухвалили кандидатуру глави Федеральної податкової служби Михайла Мішустіна на посаду прем'єр-міністра Російської Федерації.

За нього проголосували 383 людини, 41 — утрималася, жоден не виступив проти.

На засіданні Держдуми Мішустін заявив, що він «проти списання кредитних боргів росіян». На його думку, це призведе до банкрутства банків.

Він також пообіцяв, що уряд займеться виконанням травневих указів Путіна, зокрема, підвищенням зарплати бюджетників. Він також вважає, що «треба повернути втрачену довіру між владою і бізнесом».

Що відомо про Михайла Мішустіна?

Мішустіну 53 роки, він народився в Москві, закінчив Московський верстатоінструментальний інститут, має вчений ступінь доктора економічних наук.

Він чинний керівник Федеральної податкової служби, очолює це відомство з квітня 2010 року. До цього був президентом групи компаній UFG («ОФГ Інвест»), «однієї з найбільших, які працюють у Росії, у сфері управління активами, прямими інвестиціями, а також пайовими інвестиційними фондами спільно з Deutsche Bank».

Оновлено: на сайті Кремля з'явилася інформація про те, що призначення Мішустіна вже підписав президент РФ Володимир Путін.

Як пише «Новая газета», на держслужбу 53-річний Мішустін потрапив ще у 1998 році — тоді він був помічником у сфері інформаційних систем обліку і контролю за надходженням податкових платежів керівника Державної податкової служби.

Також він був заступником міністра з податків і зборів, керівником «Роснедвижимости» і Федерального агентства з управління особливими економічними зонами.

Напередодні уряд Росії на чолі з Дмитром Медведєвим у повному складі пішов у відставку. Це сталося після того, як Путін запропонував внести зміни до Конституції РФ, що перерозподіляють повноваження між президентом, урядом і парламентом.

У той же день, 15 січня, Путін вніс до Державної думи РФ кандидатуру глави податкової служби Михайла Мішустіна на посаду прем'єр-міністра.

Поділитись: