Держкомпанія заперечила інформацію ЗМІ про поcтачання титанової сировини з України до рф

Ілюстративне фото. Титан губчастий
Ілюстративне фото. Титан губчастийЗапорізький титано-магнієвий комбінат

«Об'єднана гірничо—хімічна компанія» (ОГХК) назвала фейковою інформацію видання «РБК—Україна» про те, що частина титанової сировини, яка експортується з України, через посередників потрапляє до рф.

Про це компанія написала у Facebook.

Там стверджують, що автор статті «суб’єктивно стверджує про постачання титанової сировини, яку виробляє компанія, до рф». Водночас коментаря компанії як одного з об’єктів публікації у тексті немає.

ОГХК вимагає у видання внести до матеріалу офіційний коментар компанії, у якому йдеться, що вона не співпрацює з державою-агресором і вже неодноразово доводила це в публічному просторі.

«З лютого 2023 року компанія посилила політику контролю над експортними процедурами та змінила підходи до співпраці з покупцями. Зокрема, ланцюг постачання, кінцеві споживачі та контроль використання продукції чітко й суворо контролюються не лише працівниками компанії, а й представниками правоохоронних органів», — йдеться у повідомленні.

Також у компанії додали, що сам експорт ільменітового концентрату до кінцевого споживача відбувається лише у супроводі уповноважених представників правоохоронних органів, що вже виключає будь-які спроби доставлення продукції стороннім особам.

«Потенційні покупці ільменітового концентрату компанії підлягають низці попередніх перевірок з боку Служби безпеки України та інших правоохоронних органів, аби переконатися, що українська продукція не потрапить до рук ворога», — зазначила ОГХК.


У матеріалі «РБК-Україна» зокрема йдеться, що торік у липні, серпні та вересні ОГХК поставила тисячі тонн концентрату угорській компанії Sic Luceat Lux KFT.

Видання писало, що основними контрагентами цієї компанії з Угорщини та вантажоодержувачами у 2021-2022 роках були підприємства «Редметконцентрат» (Москва), «Нерудна компанія», «Мінко Рус» (Бєлгород) та інші російські компанії.


В ОГХК відповіли, що з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну ця компанія припинила співпрацю з країною-агресором, і після низки перевірок встановлено, що серед кінцевих споживачів контрагенти, які були пов’язані з рф, у компанії відсутні.

«Підсумуємо: усі закиди щодо постачання ОГХК продукції до рф є фіктивними та не відповідають дійсності», — йдеться у повідомленні.