Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення заборонив ввезення двох російських книг.

Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення заборонив ввезення двох російських книг.

Про це повідомляє прес-служба комітету.

Цього разу під заборону потрапили книга російської письменниці Олени Качур «Московський Кремль» та роман Чингиза Абдуллаєва «Симфонія темряви». 

Повідомляється, що книжка Олени Качур розрахована «на дитячу читацьку аудиторію, присутні ознаки пропаганди держави-агресора та звичної вже для російських пропагандистів практики фальшування історії Київської Русі, невизнання Української держави».

У романі Абдуллаєва Держкомтелерадіо знайшов пропаганду «антиукраїнської політики держави-агресора, спрямованої на ліквідацію незалежності України, виправдовування агресії Кремля проти національно-визвольних  рухів у країнах Східної Європи та, зокрема,  України».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні можуть запровадити санкції проти 12 видавництв з Росії

Раніше Держкомтелерадіо заборонив книгу Олени Качур «Як жили на Русі».

23 березня Державний комітет телебачення і радіомовлення України розширив до 165 книг список видань, заборонених для ввезення в Україну. Зокрема до списку увійшли книги екс-прем'єра Миколи Азарова, ідеолога «євразійства» Олександра Дугіна та ватажків самопроголошеної «ДНР» — Павла Губарєва та Захара Прілєпіна.

Раніше Україна заборонила вісім книг російського психолога Синельникова, який просив перераховувати йому гроші в окупований Крим.  

На початку лютого 2018-го в Україні заборонили ще три російські пропагандистські книжки.

Нагадаємо, що 1 січня 2017 року набув чинності закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Відповідно до закону, не може бути ввезена в Україну видавнича продукція, яка за змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади тощо.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile