Віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко доручив органам влади внести пропозиції щодо запровадження санкції проти 12 російських видавництв.

Віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко доручив органам влади внести пропозиції щодо запровадження санкцій проти 12 російських видавництв.

Про це він повідомив у Twitter.

«Реагуючи на звернення громадськості та Держкомтелерадіо, підписав доручення відповідним органам влади внести пропозиції щодо запровадження санкцій для 12-ти російських видавництв, які систематично поширюють книжкові видання, зміст яких спрямований на ліквідацію Незалежності України», — заявив віце-прем’єр.

Раніше Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення ініціював перед урядом застосування економічних санкцій проти юридичних осіб РФ, які «систематично виробляють та поширюють» видання антиукраїнського змісту.

Нагадаємо, 24 квітня Держкомтелерадіо заборонив ввезення 10 тисяч екземплярів дитячої книги російської письменниці Олени Качур «Як жили на Русі».

23 березня Державний комітет телебачення і радіомовлення України розширив до 165 книг список видань, заборонених для ввезення в Україну. Зокрема до списку увійшли книги екс-прем'єра Миколи Азарова, ідеолога «євразійства» Олександра Дугіна та ватажків самопроголошеної «ДНР» — Павла Губарєва та Захара Прілєпіна.

Також Україна заборонила вісім книг російського психолога Синельникова, який просив перераховувати йому гроші в окупований Крим.  

1 січня 2017 року набув чинності закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Відповідно до закону, не може бути ввезена в Україну видавнича продукція, яка за змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади тощо

Поділитись: