Державне агентство лісових ресурсів слід переформатувати у Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості, щоб посилити інституційну спроможність лісового господарства. Про це заявив заступник голови держагентства під час з’їзду лісівників України.

Бондар звернув увагу на те, що на сьогодні Держлісагентство не має права законодавчої ініціативи, щоб пришвидшити вирішення низки питань, зокрема, фахового розділення функцій господарювання та контролю, боротьби з незаконними рубками, всиханням лісів, створення ринку деревини тощо.

«Вже настав час порушити питання суб'єктності. Маючи окреме Міністерство, ми зможемо вивести лісову галузь на високий рівень», — зазначив Бондар.

За його словами, для швидкого вирішення, в тому числі законодавчим шляхом, всіх проблем у лісовій галузі необхідні три ключові речі — створення національної лісової політики, проведення національної інвентаризації лісів і належне фінансування всіх робіт в лісовому господарстві.

Зазначимо, що Україна запровадила заборону (мораторій) на експорт необробленої деревини до ЄС у 2015 році з метою боротьби з незаконною вирубкою карпатських лісів. Водночас, з того часу Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чорні лісоруби»: хто і як пиляє Карпатський ліс

Поділитись: