В Opendatabot повідомили, що допустили помилку, коли аналізували судовий реєстр та шукаючи штрафи, які наклала Державна служба з питань праці на компанії, які співпрацювали з ФОПами-співробітниками.

«Ми не помітили, що в прикладах, які ми надали, договори були укладені не з фізичними особами-підприємцями, а з фізичними особами», — повідомили в Opendatabot.

Таким чином, інформація про те, що на низку компаній наклали штрафи через використання ФОПів у якості співробітників не відповідає дійсності. Штрафи на такі компанії наклали за неправильно укладені договори підряду з працівниками (фізичними особами).

«Ми ще раз перевірили і не знайшли судових справ за останній час, де Держпраця штрафувала компанії за договори з ФОП, які мають ознаки трудових договорів. Тому казати, що Держпраця штрафує за ФОПів-співробітників не зовсім коректно», — додають в Opendatabot.

Раніше повідомлялось, що Державна служба з питань праці оштрафувала низку компаній, які співпрацюють з ФОПами як зі своїми співробітниками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держава перевірятиме компанії, що працюють з ФОП, щоб закрити дефіцит Пенсійного фонду

Зазначимо, що причиною того, що деякі компанії замість того, щоб наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОПами є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання. Зокрема, він звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників. Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.

Поділитись: