За даними Державної служби статистики України, станом на 1 жовтня 2019 року до України надійшло 34,72 мільярда доларів іноземних інвестицій. Більшість — з країн, які є офшорними зонами.

Зокрема, найбільшим інвестором в Україну станом на 1 жовтня 2019 року є, як і раніше, — Кіпр, який користується популярністю в українських бізнесменів як офшорна зона. Загалом з Кіпру до України надійшло 10,3 мільярда доларів, що складає майже 30% всіх прямих іноземних інвестицій в акціонерний капітал.

1,68 мільярда доларів надійшло зі Швейцарії, 1,06 мільярда доларів — з Британських Вірґінських островів.

7,55 мільярда доларів до України надійшло з Нідерландів, які також використовують українські компанії для того, аби оптимізувати податки.

Інвестиції з Німеччини станом на початок жовтня 2019 року складають 1,79 мільярда доларів, а з Росії — 817,9 мільйона доларів.

29 жовтня Верховна Рада підтримала угоду зі США про обмін податковою інформацією, яка має протидіяти виведенню коштів в офшори.

Нагадаємо, що відповідно до результатів дослідження Центру соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine, найбільше коштів державний бюджет недоотримує через застосування схем з офшорами та контрабанду.

Поділитись: