Верховна Рада України ухвалила закон про ратифікацію угоди про обмін податковою інформацією зі США. Ця угода допомагатиме боротися з виведенням коштів до офшорів.

За відповідне рішення проголосувало 310 депутатів при необхідних 226 голосах.

Зазначається, що угода зі США надасть українським податковим органам можливість отримувати податкову інформацію про активи, які громадяни України переховують за кордоном, зокрема у офшорних зонах.

«Мова йде про обмін даними про платників податків США між Україною та США. Цей механізм дозволить не лише розкривати відомості про платників податків зі США, про їхні доходи на території України, але й дозволить відкрити механізми отримання нашим урядом, нашою податковою, інформації про наших громадян, про активи, які вони поки що ховають за кордоном», — прокоментував ухвалення парламентом рішення голова податкового та фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Нагадаємо, що відповідно до результатів дослідження Центру соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine, найбільше коштів державний бюджет недоотримує через застосування схем з офшорами та контрабанду.

23 липня 2018 року Україна підписала багатосторонню конвенцію з ухилення від виведення коштів в офшори.

Поділитись: