11 приватних банків подали заявки для того, аби долучитися до урядової програми видачі пільгових кредитів під 5-7-9% річних на створення малого бізнесу.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Наразі ще 11 комерційних банків долучаються до програми, тому очікуємо суттєве зростання кількості виданих кредитів», — повідомив Гончарук.

За даними звіту уряду, мова йде про банки «ПУМБ», «Райффайзенбанк Аваль», «ОТП», «Альфа-банк», «Правекс банк», «Кредитінвест», «Міжнародний інвестиційний банк», банк «Альянс», банк «Львів», «Кредобанк» та банк «Восток».

Разом з тим, уряд розробив окремий механізм, який дозволить українцям брати такі пільгові кредити без застави, яку у них вимагають банки. Для тих, кому у кредиті відмовлять через погану підготовку, уряд запустить спеціальні освітні курси, на яких можна буде навчитися веденню бізнесу.

«Жоден українець не повинен отримати відмову лише через низький рівень підготовки. Ця програма — передусім, про підтримку. Уряд надасть її кожному, хто лише починає свій підприємницький шлях до успіху», — додав прем'єр-міністр.

Загалом за перші 2 тижні від старту програми пільгових кредитів в Україні видали таких кредитів на загальну суму 27 мільйонів гривень.

Програму офіційно запустили 3 лютого 2020 року. В уряді повідомили, що на участь у програмі подалося 17 тисяч підприємців. Видавати дешеві кредити в межах урядової програми наразі планують, зокрема державні банки. Перший пільговий кредит видав державний Укргазбанк 3 лютого.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня 2019 року. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або чинного бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або чинного бізнесу, з виторгом до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункту;
  • 9% для чинного бізнесу з виторгом 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.
Поділитись: