Десятки парламентів звернулися до республіканців у Конгресі США, які блокують допомогу Україні
Спікери 23 парламентів підписали відкритий лист до спікера Палати представників США Майка Джонсона з проханням винести на розгляд американських законодавців документ про виділення 60 мільярдів доларів допомоги Україні.
Про це йдеться в листі, який опублікував голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Наразі законопроєкт, який включає допомогу Україні, уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ ще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників.
Республіканці, які становлять більшість у Палаті, блокують проходження законопроєкту. А Майк Джонсон за підсумками зустрічі з Байденом щодо цього документа заявив, що вважає пріоритетом для США убезпечення власного кордону.
Спікери парламентів закликали Джонсона сприяти ухваленню Конгресом «історичного рішення, яке забезпечить допомогу США іноземним державам і надасть Україні необхідні кошти для продовження боротьби».
«Наші країни налаштовані й надалі нарощувати підтримку України та її Сил оборони, вбачаючи у цьому значну інвестицію у нашу індивідуальну та колективну безпеку. Віримо, що завдяки вашому особистому лідерству Конгрес продемонструє історичну двопартійну єдність у підтримці колективних зусиль із підтримки Україні», — йдеться у листі.
Наразі його підписали спікери парламентів України, Німеччини, Франції та ще низки країн. Лист залишається відкритим до підписання й іншими спікерами парламентів, які бажають до нього долучитися.
«Я дуже розраховую, що наш голос і наш заклик почують у Конгресі США», — зазначив Стефанчук.
Що передувало?
Нагадаємо, сенатори-демократи відстоювали законопроєкт про виділення допомоги Україні, який блокували республіканці в Палаті представників. Законопроєкт передбачає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Цей документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Однак він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Республіканці Палати представників також пропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити його.
- Поділитися: