Окремі представники української Верховної Ради «шкодили» процесу надання зброї для України Сполученими Штатами. Про це у Вашингтоні заявив посол України у США Валерій Чалий, передає кореспондент Громадського.

«Були випадки, коли приїжджали представники українського парламенту, які шкодили процесу надання зброї. Приїжджали і на питання американців «чи потрібна зброя?», відповідали: «А ви підтримаєте мою фракцію?». Це, у тому числі ті люди, які зараз балотуються в президенти. Це шкодило зусиллям посольства», — сказав Чалий.

Посол додав, що такі випадки більше не повторюються. «Але, слава богу, зараз у Конгресі вже є чітке розуміння підтримки України, і таких випадків більше немає», — сказав він.

30 квітня президент Петро Порошенко підтвердив прибуття американськиї Javelin в Україну. Як повідомлялось, протитанкові системи Javelin Україні поставили за рахунок США.

Протитанкові комплекси Javelin з калібром ракет 127-мм відносяться до важкого озброєння, тож, згідно з Мінськими домовленостями, українські військові застосовувати їх у зоні бойових дій на Донбасі не можуть. Водночас заступник держсекретаря США заявляв, що комплекси Javelin «мають використовуватись Україною для оборони».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Джавеліни» в Україні: як (не)будемо використовувати

Командувач операції Об'єднаних сил на Донбасу заявив, що на озброєнні українських військових в зоні бойових дій комплексів Javelin немає

У Міноборони зазначили, що ЗСУ почнуть працювати з комплексами 2 травня.22 травня в Україні вперше випробували комплекси Javelin.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає «Джавеліни» від США: що це означає? — опитування Atlantic Council

Поділитись: