Країни Балтії вживають заходів проти поширення вірусу, а їхні МЗС рекомендують не відвідувати країни у найбільшій зоні ризику
Фото:

EPA-EFE/ANDY RAIN

Матеріал «Новой газеты — Балтия»

У Литві, станом на 10 березня, зафіксували один випадок інфікування коронавірусом, у Латвії — вісім, в Естонії — дванадцять. У країнах Балтії коронавірус виявили в тих, хто побував в Італії. Литва, Латвія та Естонія вживають заходів проти подальшого поширення вірусу.

Литва: спеціальний e-mail, церква та дезінфектори

У Литві поки лише один випадок коронавірусу. Захворіла жінка, яка брала участь в конференції на півночі Італії і повернулася до Литви рейсом «Верона — Каунас». Пацієнтку відправили до Шауляйської лікарні, де вона проходить симптоматичне лікування. Всі інші взяті в Литві проби на коронавірус, а їх було 275, виявилися негативними.

Центр інфекційних захворювань і СНІД Литви називає серед зон особливого ризику Китай, Італію, Гонконг, Іран, Японію, Південну Корею і Сінгапур, і не рекомендує відвідувати ці країни без крайньої необхідності. Литва не стала скасовувати масові заходи — на вихідних у країні пройшов традиційний ярмарок «Казюкас», а на 11 березня заплановано заходи на честь 30-річчя відновлення незалежності Литви. Проте Сейм скасував закриті заходи та екскурсії в парламент до 2 квітня.

На надзвичайну ситуацію з бюджету виділили 300 тисяч євро, частина з яких піде на закупівлю дезінфекційних засобів. Центр інфекційних захворювань повідомляє, що тільки державному сектору може знадобитися близько 600 тонн цих засобів, щоб розподілити їх по лікарнях, школах, музеях та інших муніципальних установах.

До слова, Литва оголосила надзвичайну ситуацію ще до того, як у країні зафіксували коронавірус. У Литві створили Державний оперативний центр екстремальних ситуацій, а минулого тижня жителям запропонували задавати будь-які запитання по e-mail. На запитання відповідають фахівці Центру інфекційних захворювань і СНІД.

Церковне духовенство рекомендувало вірянам не цілувати хрестів і реліквій, а в храмах найближчими днями не буде святої води, яка також може стати переносником вірусу.

Аби ми створювали більше важливих матеріалів для вас, підтримайте hromadske на Спільнокошті. Будь-яка допомога має велике значення.

Естонія: заборона чиновникам виїжджати за кордон

В Естонії зафіксовано 12 випадків інфікування коронавірусом, а всього в країні провели 350 тестів. Дев'ять інфікованих прилетіли рейсом «Бергамо — Рига» 29 лютого. Перший носій коронавірусу приїхав з Ірану. Ще два випадки були зафіксовані у громадян, які повернулися з Італії та Франції.

Серед інфікованих — підліток; він відвідував гімназію, в якій навчаються понад 800 дітей. Зараз вона закрита на двотижневий карантин.

В Естонії не введено надзвичайного стану, але встановлений санітарний контроль для тих, хто прибуває міжнародними автобусами та поїздами, а також у Талліннському аеропорту.

Міністерство освіти готується закрити школи й дитячі садки на термін до двох тижнів.

МЗС Естонії називає серед зон ризику Італію, Францію, Німеччину, Китай, Іран, Японію, Сінгапур і Південну Корею і рекомендує не відвідувати ці країни. Влада Таллінна скасувала всі зарубіжні поїздки чиновників і шкільні екскурсії на два місяці.

Латвія: скасування рейсів до Мілана і кримінальна справа за фейк

У Латвії підтвердили вісім випадків зараження коронавірусом, причому сім з восьми хворих відпочивали на італійському курорті Червінія. Всього в Латвії було взято 274 проби на коронавірус. Всі інфіковані хворіють у легкій формі, тому лікуються вдома.

Латвія стала першою країною Балтії, де поліція порушила кримінальну справу за поширення фейкових новин про коронавірус. За даними місцевих ЗМІ, справа заведена на чоловіка, який опублікував у соціальних мережах відео про те, що в країні нібито є випадок коронавірусу, хоча на той момент цього зафіксовано не було.

МЗС країни називає зонами ризику Італію, Іран, Південну Корею, Китай, Сінгапур і Японію і також не рекомендує відвідувати ці країни.

Латвійська авіакомпанія AirBaltic скасувала до кінця березня всі рейси до Мілана та Верони з міркувань безпеки. Пасажири, що вже купили квитки, зможуть поміняти дати вильоту.

Автор: Яна Лешковіч, «Новая Газета - Балтія»
Поділитись: