Від початку 2019 року Державна фіскальна служба України наклала штрафів на загальну суму 194,2 мільйона гривень за продаж необлікованих товарів та невикористання касових апаратів.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, від початку року ДФС провела 5,1 тисячі перевірок щодо використання компаніями касових апаратів при продажі товарів. За підсумками цих перевірок на продавців наклали штрафи на загальну суму 194,2 мільйона гривень.

Крім цього, через незастосування касового апарату ДФС донарахувала підприємцям 4,2 мільйона гривень податкових зобов’язань.

Також у ДФС закликали звичайних споживачів самостійно перевіряти чеки, які вони отримують, купуючи товари чи послуги. Так, там запустили державний реєстр чеків, за допомогою якого кожен споживач може перевірити чи була законною операція з купівлі товарів.

Нагадаємо, що платіжна система Visa напередодні запустила в Україні технологію, яка дозволяє використовувати смартфон у якості касового апарату.

Використання цієї технології здатне значно спростити ведення бізнесу для малих підприємців, адже дозволить їм не купувати платіжні термінали та не витрачатися на їхнє обслуговування.

13 червня 2018 року Кабмін затвердив пілотний проект з використання планшетів та смартфонів у якості касових апаратів.

Також повідомлялось, що урядовий комітет схвалив низку актів, що запровадять пілотний проект з використання планшетів та смартфонів у якості касових апаратів.

Раніше колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомляв, що Мінфін створить мобільний додаток для сплати податків. Робота над ним уже розпочалась.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, запровадження новітніх касових апаратів дозволить бізнесу зекономити до 2,5 мільярдів гривень.

Поділитись: