На ділянці на території заводу «Арсенал» в центрі Києва, яка була передана у користування Генеральній прокуратурі України, збудують житловий будинок. Компанії, які отримали право звести багатоповерхівку, пов’язані з другом глави Адміністрації президента Зеленського Андрієм Богданом та кандидатом у депутати Верховної Ради від партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука.

Про це повідомляють журналісти проєкту «Наші гроші».

Замовником будівництва житлового будинку на ділянці на території заводу «Арсенал», переданій у користування Генпрокуратурі, є ТОВ «Оболоньторгстандарт», а генпідрядником – ТОВ «Спецмехбуд 21». Про це свідчать документи на будівництво, розміщені на сайті майбутнього ЖК «Philadelphia Concept House», що фактично буде знаходитися на Кловському узвозі, 19 у Києві. Згідно з експертним звітом, виконаним за замовлення «Оболоньторгстандарту», буде збудовано 17-поверхову будівлю на 65 квартир. Генпідрядник ТОВ «Спецмехбуд 21» отримав дозвіл на виконання будівельних робіт 4 червня.

Компанії пов’язані із Андрієм Вавришем – це ексзаступник директора Департаменту містобудування Київської міської держадміністрації, а зараз – засновник і CEO компанії SAGA Development (раніше Riverside Development), друг глави Адміністрації президента Андрія Богдана.

А також – з ексчиновником Дмитром Ісаєнком – екс-заступником Мінрегіонбуду, якого звільнили через скандал із отриманням статусу учасника бойових дій на Донбасі. Тепер він балотується до парламенту під номером 15 за списками партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука. З Ісаєнком пов’язують групу будівельних компаній Perfect Group.

Проекту забудови на Кловському узвозі
Фото:

Наші Гроші

КМДА змінила цільове призначення ділянки, на якій відбудеться будівництво і яка перебуває у постійному користуванні Генпрокуратури, 27 травня. Землі промисловості перевели у землі житлової забудови.

Зміна цільового призначення відбулася з порушеннями, адже: по-перше, проведена без наявного детального плану території; по-друге, суперечить Генплану, оскільки частина ділянки знаходиться на землях промисловості, де будівництво житла заборонене, а частина – на території житлової середньо- та малоповерхової забудови, тобто висотність не може перевищувати 8 поверхів.

Містобудівні умови та обмеження на будівництво житлових будинків на ділянці заводу «Арсенал», яка зараз перебуває у користуванні ГПУ, були видані Департаментом містобудування КМДА ще у липні 2015 році, коли заступником директора цього Департаменту був Андрій Вавриш. 

Про товариські стосунки з Богданом свідчать фото Варшиша у Фейсбук. Також він презентував проєкт переміщення офісу президента з будівлі на вулиці Банковій, де не хоче працювати президент Володимир Зеленський, в «Український дім».

Наші гроші зазначають, що партія «Слуга народу» на дострокових парламентських виборах 2019 року висунула по мажоритарним округам у Києві щонайменше двох кандидатів, пов'язаних з Вавришем – керівницю директорату Мінрегіону Анну Бондарь та архітектора Дмитра Гуріна.

Поділитись: