Президент України Володимир Зеленський тисне руку новопризначеному главі АП Андрію Богдану у штабі після оголошення перших офіційних екзит-полів, Київ, 21 квітня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/STEPAN FRANKO

Головою Адміністрації президента України Володимира Зеленського став адвокат юрист Андрій Богдан. Він відомий як адвокат Ігоря Коломойського, водночас – неформальний куратор передвиборчого штабу Володимира Зеленського.

Громадське зібрало деякі факти із життя новопризначеного керівника президентської адміністрації.

Андрію Богдану 42 роки. Він жив і навчався у Львові, де й отримав юридичну освіту і свідоцтво адвоката. Переїхавши до Києва став керуючим партнером в адвокатській фірмі.

У 2007 році балотувався до Верховної Ради по списках блоку «Наша Україна - Народна самооборона», але оскільки був 93-м у списку, депутатом у підсумку не став.

У 2008 році став заступником з питань боротьби з корупцією тодішнього міністра юстиції Миколи Оніщука.

Після перемоги на виборах президента Віктора Януковича у березні 2010 року став заступником міністра Кабінету міністрів України та урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова.

У 2013 році прем'єр-міністр Микола Азаров знову призначив Андрія Богдана уповноваженим Кабміну у сфері антикорупційної політики.

Після подій Революції Гідності у березні 2014 року Богдана звільнили, після чого він став радником новопризначеного губернатора Дніпропетровської області олігарха Ігоря Коломойського.

Новопризначений глава Адміністрації президента Андрій Богдан, Київ, 21 травня 2019 року
Фото:

Гонтар Володимир/УНІАН

Того ж 2014 вдруге балотувався до парламенту під номером 74 у списках партії «Блок Петра Порошенка». Однак, партія скасувала його реєстрацію як кандидата.

У 2018 році Андрій Богдан безрезультатно оскаржував це рішення у суді.

Водночас Андрій Богдан захищав інтереси соратника Ігоря Коломойського Геннадія Корбана, якому в 2015 році інкримінували створення злочинної організації та привласнення коштів.

Від початку президентської кампанії президента Володимира Зеленського Богдан працював у команді новообраного глави держави. Його вважали «представником інтересів Коломойського», утім, у самому штабі це послідовно заперечували і наголошували, що Богдан співпрацює з командою Зеленського виключно в юридичній площині.

Журналісти програми «Наші гроші» з'ясували, що Богдан 3 квітня провів зустріч з директором НАБУ Артемом Ситником, яку не анонсували жодна зі сторін.

Крім того, Коломойський підтвердив, що юрист Андрій Богдан, який здійснює юридичний супровід кампанії шоумена Володимира Зеленського, працює його особистим адвокатом.

Журналісти програми «Схеми» дізнались, що 13 березня Богдан зустрічався з вже екс-головою Конституційного суду Станіславом Шевчуком.

18 квітня суд відклав розгляд подання щодо відповідності Конституції закону «Про очищення влади». Зазначимо, що сам Богдан підпадає під дію закону про люстрацію: він не може упродовж 10 років працювати на держслужбі з часу вступу закону в силу, тобто до жовтня 2024 року.

Шевчук запевняє, що його зустріч з юристом не була таємною, а закон про люстрацію вони не обговорювали.

Водночас, згідно з розслідуванням Bihus.Info, Адміністрація президента не зареєстрована юридично і не є органом влади, а тільки дорадчим, тож і її співробітники не є державними чиновниками.

Та перелік посад, які не може обіймати особа, що підпадає під люстрацію, є в статті 2 закону «Про очищення влади». І там чітко зазначена посада голови Адміністрації президента.

Поділитись: