Позаштатного професора Бебсонського коледжу, що в місті Велеслі (штат Масачусетс) Ашіна Фансі звільнили після того, як він у Facebook запропонував верховному лідеру Ірану написати «список із 52 місць культурної спадщини США, які він має розбомбити» у відповідь на аналогічну заяву президента США Дональда Трампа.

Як повідомляє The New York Times, чоловік у пості навів як приклад будинок сімейства Кардаш’ян і Mall of America — один із найбільших торгових центрів США у штаті Мінесота.

Зазначається, що пізніше Фансі видалив свій пост, але його встигли скопіювати й поширити в соцмережах.

«Чому в Бебсонському коледжі викладають прихильники терористів, які ненавидять США?» — йдеться в одному з повідомлень у Twitter, де викладені скриншоти посту професора.

Після того, як закладу стало відомо про пост свого працівника, його спершу відсторонили від посади, а потім — узагалі звільнили. Ашін Фансі спершу заявив, що це була «невдала спроба пожартувати», а після звільнення повідомив журналістам, що «розчарований» і «засмучений» цим рішенням.

Як зазначає The New York Times, звільнення Фансі вкотре порушує дискусію про свободу слова в університетському середовищі США. Фундація індивідуальних прав в освітній сфері, до якої видання звернулося по коментар, зазначила, що пост звільненого професора був «очевидною риторичною гіперболою» і не мав призвести до таких наслідків.

Нагадаємо, 5 січня президент США Дональд Трамп пригрозив завдати удару по 52 цілях в Ірані, якщо Тегеран ризикне атакувати американські об'єкти або громадян. Йшлося також і про об’єкти іранської культурної спадщини. Це й стало приводом до коментаря Ашіна Фансі.

Перед тим Іран пригрозив США «жорстокою помстою» за вбивство іранського генерала, командувача спецпідрозділу «Аль-Кудс» Корпусу вартових Ісламської революції Касема Сулеймані.

Поділитись: