Динозаври могли жити й розмножуватися в Арктиці. Вони пристосувалися до 120 днів темряви та низьких температур

Учені зі США й Канади заявили, що динозаври могли постійно жити в Арктиці, пристосувавшись до довгих періодів темряви та низьких температур. Раніше було незрозуміло, чи мешкали динозаври в регіоні лише у певні сезони.

Результати дослідження опублікували у Current Biology, передає The Guardian.

Професор Грегорі Еріксон, палеобіолог з Університету Флориди, разом зі своїми колегами впродовж десятиліття знаходив та вивчав скам'янілості динозаврів, які знайшли на півночі Аляски. Під час однієї з експедицій вчені виявили решти молодих динозаврів, які нечасто зберігаються через те, що вони маленькі та крихкі.

«Ми здивувалися, коли виявили крихітні скам'янілості. Ми підозрювали, що вони [динозаври] гніздяться в Арктиці, але не очікували знайти доказів цього», — сказав Еріксон.

Виявити вдалося крихітні зуби та кістки молодих динозаврів. Зокрема, знайшли рештки тварин, які нещодавно вилупились або лише збиралися це зробити. Знайдені динозаври, які жили на Алясці приблизно 70 мільйонів років тому, належали до щонайменше семи різних видів.

Науковці кажуть, що, ймовірно, динозаври жили в Арктиці весь рік, адже молодняк був би замалим для подорожі на південь. Ще одним підтвердженням цього вчені називають те, що скам'янілості динозаврів з Аляски не знаходили в інших широтах.

Коли динозаври жили в Арктиці, у регіоні ще не було великих крижаних шапок, натомість були хвойні ліси. Однак істотам все одно доводилося пристосовуватися до суворих умов: взимку приблизно 120 днів проходили у цілковитій темряві, а середньорічна температура була лише трохи вищою за 6 градусів за Цельсієм. Динозаври також стикалися з сильними морозами та снігопадами, кажуть вчені.

Еріксон та його колеги припускають, що менші динозаври, ймовірно, могли зимувати в норах, а більші рослиноїдні динозаври здебільшого голодували, але й іноді харчувалися корою, папороттю та мохом.

У деяких динозаврів, кажуть вчені, було пір'я, що могло захистити їх від замерзання. За словами дослідників, принаймні деякі динозаври були теплокровними та здатними до терморегуляції.